Kripto Piyasasında Fed Beklentileri Düşüşe Neden Oluyor

“Güçlü ISM Verisi ve Fed Beklentileri, Bitcoin Talebinde Soğumaya Neden Oldu”

Son açıklanan güçlü ISM (İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi) verisi, ABD’de faiz indirimine ilişkin beklentileri değiştirdi ve bu durum Bitcoin talebinde bir soğumaya yol açtı. Aynı zamanda, Fed’in faiz politikasına ilişkin beklentilerin düşmesi de Bitcoin’in değerinde düşüşlere neden oldu.

“Yatırımcı Talebindeki Soğuma ve Fed’in Faiz İndirim Beklentilerinin Ertelenmesiyle Bitcoin Değer Kaybetti”

Bitcoin, borsa yatırım fonlarına olan talebin azalması ve Federal Rezerv’in (Fed) faiz indirimlerine ilişkin beklentilerin açıklanan verilerle ötelenmesi sonucunda düşüş yaşadı. Yeni işlem gününde, Bitcoin önceki gün yaşadığı yüzde 5’in üzerindeki düşüşün bir kısmını telafi etmeden önce kayıplar yaşadı.

Pepe, dogwifhat gibi yatırımcılar tarafından ilgi gören tokenlar da kayıp yaşadı ve küçük dijital para birimlerini takip eden bir endeks, son iki haftanın en sert iki günlük düşüşünü yaşadı.

Bu yılki güçlü kripto rallisi, ABD’de devam eden fiyat baskıları nedeniyle yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerine olan bahislerini azaltması, tahvil getirilerini ve doları yükseltmesiyle gücünü kaybetmeye başladı.

Bu durum, dijital varlık sektörü gibi küresel piyasaların spekülatif bir bölümü için daha zorlu bir ortam yaratıyor.

OSL SG Pte Trading Direktörü Stefan von Haenisch, “Fed hakkında değişen görüşler, hafta ilerledikçe kripto piyasasında satışların yaşandığı genel bir etki yaratıyor. Bu durumdan her sektör etkilenecektir. Özellikle son altı ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösteren fenomen varlıklar bu trende dahil olacak” dedi.

DACM’nin kurucu ortağı Richard Galvin, en son ABD ekonomik verilerinin ardından kripto piyasasının son 12 saat içinde “zayıf” göründüğünü ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir